Bøker
Forfattere
Verk
Ingen treff
GIS
Språk
Bokmål
Format

Heftet

Bestill vurderingseksemplar
For lærere, fagansvarlige og forelesere
På lager - sendes nå
649,-

GIS
Verktøy for å forstå verden

Verden er kompleks og endres raskt. Hendelser som skjer ett sted får ringvirkninger andre steder. Denne boken viser at hendelser og fenomener som forekommer nær hverandre geografisk, ofte henger mer sammen enn de som skjer langt unna hverandre.

For å forstå steder, hva som finnes og skjer på et sted, og hvordan dette henger sammen med hva som finnes og skjer andre steder, trenger vi verktøy. GIS (geografiske informasjonssystemer) er et sett av verktøy som omdanner geografiske data til geografisk informasjon, og som derved bidrar til økt kunnskap der lokalisering er viktig. Lokaliteten til en hendelse (som en væpnet konflikt) eller til et fenomen (som en tregrense) er sjelden tilfeldig.

Denne boken er skrevet for studenter, fagpersoner og andre som trenger verktøy for å forstå sammenhengen mellom hendelser/fenomener og de geografiske stedene der de forekommer.

Jan Ketil Rød er professor i geografisk informasjonsvitenskap ved Geografisk institutt, NTNU og professor II ved Senter for integrert krisehåndtering ved Universitetet i Agder.

Forfattere:
ISBN:
9788245018813
Utgitt:
Utgave:
1
Sider:
298
GIS